Duben 2015

A ty mlčíš

4. dubna 2015 v 10:28 | Ookami |  Dopisy bez adresáta
Ahoj..

Nevím, jestli nad tím občas přemýšlíš (jestli Ti na to vůbec zbývá čas).. Přemýšlíš nad tím, proč to všechno vlastně děláš? Pracuješ a naplňuje Tě to - tvá univerzální odpověď. Komu se tím ale chlubíš? Lidem, co už Tě dávno zapomněli poslouchat, protože s nimi nemluvíš o ničem jiném. Zapomínáš se jich ptát, jak se vlastně mají a co dělají. A pokud se zeptáš, nezapamatuješ si to. Protože myslíš opět na něco jiného. Na práci. Zkurvená práce.
Řekni.. Kdy pojedeš do Stockoholmu? Kdy pojedeš do Prahy do galerie jakýho-umění-chceš? Kdy se uděláš čas na to vzít si auto, jet na chatu, udělat si čaj do retro konvice a poslouchat bezva hudbu? Kdy si kurva uděláš čas na život? Na lásku? Na přátelství? Na odpočinek? Hovno tváří v tvář! Tvoje umění je už bez tváře. Tobě už zapomnělo jít o pocity lidí, co sledují Tvoje práce. Víš, co se stalo? Tvoje jméno.. Víš co se s ním stalo? Je to jen značka. Jenom označení vlastnictví.
Často se mi o Tobě zdá. Jsou to ošklivé sny. Snažím se Tě v nich zachránit, i když to stojí mě můj krk. Naposledy jsem ale potřebovala zachránit já. Znásilnili mě. Volala jsem Ti, plakala do telefonu a nemohla pak už ani mluvit. Vzals mě někam mezi lidi a koupil mi kolu (*směje se*.. posraný konzumní věci, co?). Seděls naproti mně a vypadals, jako bys byl hlavou zase v práci. Mlčela jsem a čekala. Pak si se zeptal, co se vlastně stalo. A mně to znovu přeběhlo před očima.
Já vím, že spím, vím, že je to sen. A možná proto mě to děsí. To, co cítím. Co říká moje racionální část - všechno je to jen fantazie a přesto vím, že bys byl schopen reagovat tímhle způsobem. Naprosto určitě. Pokud bys měl hodně tý z-k-u-r-v-e-n-ý práce.
Když usínám, podvědomí mě lynčuje. Říká, že jsem nedokonalá, nedostačující, naprosto k ničemu a bezmocná. Asi má pravdu. Neozval ses už dobrej tejden. A já už nemám sílu napsat. Nemám ani co. Vím, že jsi v pořádku a to mi stačí. A jestli Tě ta z-k-u-r-v-e-n-á práce zničí a Ty budeš potřebovat pomoct.. já kráva tu stejně budu, protože věřím.
Jo a víš co? To rozbitý zrcadlo, o kterým se Ti zdá.. to jsi pořád Ty!Ignorante.
Mel
Lepší shořet než vyhasnout